Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w USA

W związku z odbywającym się w Nowym Jorku Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, Prezydent RP Andrzej Duda składa wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki gdzie rozmawiał także ze światowymi przywódcami. W wizycie towarzyszy mu małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dzisiejszą wizytę w USA udziałem w debacie generalnej 77. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. 

Następnie Prezydent RP spotkał się z Królem Jordanii Abdullahem II. Omawiali tematy związane z wojną na Ukrainie, niepokojach na Bliskim Wschodzie oraz kryzysie żywnościowym. 

Podczas kolejnego spotkania Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro ws. wyeliminowania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, jak i również umowę o wymianie i wzajemnej ochronie informacji niejawnych. Przywódcy poświęcili wiele czasu dyskusji nt. wojny na Ukrainie. 

Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau, Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski oraz prezydenncy ministrowie Małgorzata Paprocka i Jakub Kumoch towarzyszyli Prezydentowi Andrzejowi Dudzie w delegacji.

Więcej informacji jest dostępnych na https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/nowy-jork-spotkania-dwustronne,58819